Fethiye’de Nerede Ne Yenir?

Fethiye’ de Nerede Ne Yenir?

Fethiye, Türkiye’nin gözde tatil cennetlerinden biri olan Muğla’nın trend ilçesidir. Her yaz binlerce tatilsever, bu bölgenin harika güzelliklerinin, denizinin, tarihinin keyfini  çıkarmaya geliyor. Yamaç paraşütü, rafting, trekking, yüzme, meditasyon ve tarihi gezi gibi seçenekleri  olan cıvıl cıvıl bir yerdir Fethiye.
Tatil denilince aklımıza gelen çoğu yer GöcekKayaköyKabak Koyu, ÖlüdenizFaralya Koyu ve Saklıkent Fethiye’ye bağlıdır. Fethiye yalnızca ruhunuzu doyurmakla değil aynı zamanda midenizide doyurmakla meşhurdur. Size yaklaşan yaz ayı ile beraber yolunuz Fethiye’ye düştüğünde muhakkak gitmeniz gereken gözde mekanları derledik;

Kayaköy Senit Ekmek 

Kahvaltı için tercihiniz Kayaköy’de ki  Senit Ekmek olmalı Kayaköy’e minibüs ve özel aracınızla çok kısa sürede varabilirsiniz. Kalabalıktan sıkılıp doğayla iç içe kalıp sakinleşmek ve karnınızı doyurmak içinse Yeşil Vadi sizin için harika bir tercih olacaktır Yeşil vadi Fethiye’nin meşhur Yanıklar Köyü’nde bulunuyor. Fethiye merkezden araçla 15 dakikada gidebilirsiniz.

Mezegi Sanat Kafe

Fethiye’ye bağlı  olan Göcek’in nadide mekanlarından biri olan Mezegi’de çay molası verebilirsiniz. Mezeği’ye minibüsle ve özel aracınızla rahatlıkla gidebilirsiniz. Kuzugöbeği Mantarı Festivali ile bilinen Yeşilüzümlü Köyün’de bulunan Geyran Kültür Sanat Kafe de lezzetli yemekler yiyip tatilin tadını çıkarabilirsiniz Yeşilüzümlü Köyü’ne gitmek, özel aracınızla 25 dakika kadar sürecektir.

Keçi Coffee Roastery

Her mevsim açık olan hoş bir mekandır Fethiye merkezden yürüyerek  ulaşmanız mümkün. Fethiye’nin başka bir bölgesindeyseniz, yolculuğunuz yarım saat sürecektir.

Baba Dondurma

Tatilin favorisi olan dondurma için tercihiniz bu mekan olmalı , çeşit çeşit dondurmalar tadabilirsiniz özel aracınızla yarım saat içerisinde ulaşıp dondurmalarınızı yiyebilirsiniz.

Sumak Cafe

Yeşilüzümlü Köyü’nde bulunan Sumak Cafe’de  romantik akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz ve bu güzel mekana ulaşmak sadece 25 dakika kadardır.

Mori Restaurant

Deniz kenarında bulunan harika bir mekandır bu güzel mekana gitmeden önce yer ayırtmalısınız Mori restauranta özel araç veya minibüsle ulaşabilirsiniz.

Zeytin Restaurant

Deniz ürünleriyle donatılmış bir mekandır  bu eşsiz mekana, Göcek’ten kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz . Gündüzleri ise turları kullanabilirsiniz.

Efetto Restaurant / Efetto Live

Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar  bir çok menüsü olan bu mekana gün içerisinde dilediğiniz zaman gelebilirsiniz. Kayaköy’e gitmek için Fethiye’nin merkezinden Kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz.

Barracuda

Hisarönü Ölüdeniz’de bulunan bu mekan, tatil severlerin favorilerinden Kahvaltı veya bir çay içmek için bile muhakkak gitmelisiniz.
Fethiye’den Kalkan minibüslerle veya özel aracınızla 15 dakikalık bir yolculuk sonunda Ölüdeniz’e varmış olacaksınız

WhatsApp Şimdi Ara