Kalkan Kiralık Villalar

Kalkan Kiralık Villalar

Yaz Tatilini Antalya Kalkan Bölgesinde Yapmaya Ne Dersin.

Kalkan Kaş bölgesi içerisinde eskiden belde fakat şimdi ise mahalle olarak adlandırılan yurt dışında en fazla İngiliz turistler tarafından fazlasıyla popüler bir yerleşim yeri olan aynı zamanda eski Rumların yerleşkesi halinde iken Kalamaki adı ile yaşatılan Akdeniz bölgesindeki en önemli tatil kasabasıdır. Mübadele sonrasında ise ismi Kalkan olarak değiştirilmiştir. Antalya Kalkan kuruluşu itibariyle 150 200 sene önce Kalkan’a yakın olan Meis isimli Yunan adasından gelmekte olan tüccarların kurduğu bir rivayet vardır.
Kalkan tarihi boyunca tüccarlara karşı güvenilir bir liman olmuştur. Elmalı, Gömbe, Bezirgan yöreleri içerisinden gelen tarımsal ve orman ürünlerinin pazarlanmak üzere yüklenerek Kalkan limanına 1970’li yıllardan sonra Antalya Karayolunun açılması ile beraberinde deniz ticaretinin zayıflaması ile Kalkan limanının ticari durumu ortadan kalkmıştır. İngiliz turistler tarafından oldukça rağbet görmesi ile birçok ülkenin vatandaşında Antalya’nın ilçesi Kalkan’ı keşfetmiştir.
Kalkan’ın dağlara paralel oluşu ile doğa ve güneşin sınırsız olduğu kentin hava temizliği dokusu muazzam derece güzeldir. Yaz Tatilinizi Antalya Kalkanda yapmanın artısını fazlasıyla göreceğinizden emin olabilirsiniz. Şimdi ise neden tatilinizi Kalkan’da yapabilirsiniz açıklayalım;

Muhteşem Doğa ve Mavi Bayraklı Plajlar

Antalya Kalkan bölgesi içerisinde yüzmek için tercih edebileceğiniz fazlasıyla plaj bulunmaktadır. Tatiliniz boyunca istediğiniz kadar plajı deneyebilir hergün farklı bölgelerdeki mavi bayraklı plajlarda serinleme imkanına sahipsiniz. Her gün farklı bir plaj deneyebilirsiniz. Kalkan’ın merkezinde yer alan çakıl plaj, benzersiz Kaputaş Plajı, Akdeniz’in en uzun kumsalı olan Patara Plajı yüzmek ve güneşlenmek için seçebileceğiniz en güzel yerlerden bazılarıdır.

Patara Plajı

Akdeniz’in doğal güzellikleri ile beraberinde en uzun kumsalına sahip olan Çöl kumlarının görünümüne sahip tertemiz denizi ve çam ormanları ile sizlere tamamen doğa ile başbaşa imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda antik kentin büyük bir bır kısmı içerisinde bulunan Patara Plajı’nın kumları oldukça yüksek bir üne sahiptir. Patara kumu bir çeşit mikroorganizma kum türü arasındadır ağrı ve sızıların giderilebileceği bir yapıya sahiptir. Patara Plajı’nın en önemli özelliklerinden birisi ise koruma altına alınan plajlar listesindedir. Patara Plajında Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının üreme alanları olduğundan dolayı koruma altına alınan plajların içerisinde yer alır.

Kaputaş Plajı

Antalya plajları arasında Kaputaş Plajın bambaşka bir güzelliği vardır. Kaş ve Kalkan arasındaki yol üzerinde bulunan Kaputaş Plajı tam bir doğa harikası olarak panoramik plaj standartları içerisinde ziyaretçilerine oldukça keyif veren bir bölgedir. Yeraltı kaynakları bulunan ve deniz suyu genellikle serin ve turkuaz renginde sadece deniz tabanını görebileceğiniz şeffaf bir haldedir.

Kiralık Villa Turizmi

Antalya Kalkan özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir kent haline gelmiştir. Villa kiralamak isteyen yurt dışı yada yurt ıiçinden oldukça fazla ziyaret alınmaktadır. Kiralık villa konusunda da benzersiz yelpazesi bulunmaktadır. Ziyaretçiler genellikle cevabı kalkan kiralık villa tercihinin muhafazakar kiralık villa yada balayı villaları olarak düşünülmektedir. Benzersiz bir villa tatili için Villa Yurdu kiralık villalar sayfamızı ziyaret ederek kiralık villa seçeneklerine bakabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz Kalkan kiralık villa manzarasını daha detaylı görmek adına Villa Beliz kiralık villamızı ziyaret ederek tüm villanın manzara görsellerine ve villa özelliklerine bakabilirsiniz.

Manzara

Kalkan kiralık villa arayışında olan tatil serverlerin muhteşem bir manzara ile tatilini yapacağını kesinlikle söyleyebiliriz. Bununla beraberinde balayı çiflerinin en fazla konaklama yaptığı bölgelerden biridir. Kiralık balayı villaları içerisinde korunaklı ve özel havuzlu imkanları olan kiralık villaların sezonluk yada haftalık olarak kiralama şansınız mevcuttur.

WhatsApp Şimdi Ara