Kaş'ta Dalış Yapılacak 6 Yer

Kaş’ta Dalış Yapılacak 6 Yer

Kaş, Antalya ilinin en batısında yer alan turistik bir ilçedir . Denizi ve doğası gereği  Kaş  dalış meraklıları için cezbedici bir yerdir. İşte sizin için Kaş’ta dalış yapabileceğiniz 6 yer

Kanyon

Kanyon dalış yapmak icin harika bir tercih olacaktır , denizin güzelliğinin yanı sıra konum olarakta sizi denizde güvende hissettirecektir . İki ada arasında kalan Kanyon’a ulaşmak için 20 metre uzunluğunda bir duvar boyunca dalış yapılması gerek. Kanyon pek çok su altı canlısına da ev sahipliği yapan bir yerdir. Bu da dalışınızı eğlenceli  hale getirecektir 
Kanyon’a ulaştığınızda yanınızda mutlaka fener bulundurmanızı öneriyoruz. Çünkü önünüze dar bir mağara çıkacaktır ve mağara içerisinde kırmızı karidese rastlayabilirsiniz onları rahatlıkla görmek için fenerinizi almayı unutmayın.

Dimitri (Pamuk) batığı 

Dimitri isimli yük gemisi 1968 yılında adaya vurarak batmıştır .Gemi adalara vurduktan sonra dinamitle patlatıldığı için gemiye ait bir çok parçaları da denize düşmüştür. Dalış yaparken bu parçalara rastlamanız oldukça mümkün
Dimitri batığında dalış yapmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Besmi Adası

Besmi Adası kaplumbağa ve barakuda adlı deniz canlılarını çok sık görebileceğiniz Harika güzellikte bir adadır. 
Ada pabuç şeklinde görünür. 40 metrelik derinliğin ardından pitos ve amphora gibi diğer canlıları da görebilirsiniz. Burada muhakkak dalış yapmalısınız.

Büyük Mağara

Tecrübeli bir dalgıçsanız burası tam size göre! Yanınızda mutlaka bir Fener bulundurun çünkü burada derinlik 40 metreye kadar ulaşıyor , denizin altında ki mağara oldukça etkileyicidir.

Uçanbalık Bankosu

Burada dalış yapmak oldukça tehlikelidir. Bu konumda zaman zaman dalışı etkileyecek kadar şiddetli akıntılar görülebiliyor. Maceracı bir dalgıçsanız Uçanbalık Bankasu ilginizi çekebilir. Aynı zaman da su altı fotoğraflarıyla ilgilenenler için harika bir tercihtir.

Limanağzı, Osmanlı Batığı ve C47 Uçak Batığı

Burası Kaş’a en yakın olan bir dalış bölgesidir , 23 metre derinliğe kadar dalış imkanı sunabiliyor .Burası gece dalışları içinde tercih edilen bir yerdir. Kaş’ta dalış eğitimi almak isteyenler için ise  yılın 12 ayı hizmet veren Dragoman Dalış ve Outdoor Dalış Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

WhatsApp Şimdi Ara