Valiz Nasıl Hazırlanır?

Villa Yurdu Valiz Hazırlama Rehberi

Villa Yurdu olarak tatile hazırlıklarını keyifli bir hale getirmek istedik. Sizlere vereceğimiz örnekler doğrultusunda kısa zamanda Valiz Nasıl Hazırlanır? Sorusuna detaylı bir şekilde içeriğimizde ulaşabilirsiniz. Önceliğimiz tabi ki valiz hazırlama olacaktır. Tatil hazırlığında iken en önemli konu valizin nasıl hazırlanacağıdır. Valiz hazırlarken öncelik verilecek eşyalarımızı sırasıyla sizlere açıklayarak daha kolay ve kısa zamanda tatil hazırlığınıza yardım etmiş olmaktayız. Valiz içerisine yerleştirilecek eşyaların öncelik sırasına göre olması çok önemli valiz kullanımında kesinlikle etkisini hissedeceksiniz. Valiz içi öncelik sırasına göre düzenleme tatilinizi kolaylaştıracaktır. Bir tatilde kesinlikle valiz içerisinde olması gereken eşyaları sizler için listeledik.

Valiz Nasıl Hazırlanır?

Valiz hazırlanırken öncelikle valiz içerisine yerleştirmeniz gereken listenizi hazırlayarak daha kolay ve valiz içine yerleştirilecek eşyaları unutmamış olursunuz listenizi hazırladıktan sonra ise yerleşim konusu sizi kafanızı kurcalamadan tüm valiz içi aksiyonu gözünüzde canlandırmış olacaksınız. Size hazırladığımız listede neler var şimdi onlara göz atalım.

 


 

 

Valizde Olması Gerekenler

Kıyafet

Tabi ki bir valizde en önemli ihtiyaç kıyafettir. Fakat tatil yapacağınız konum ve mevsime göre değişkenlik gösterecektir. Mevsimsel kıyafet almanız çok önemlidir. Eksik koyacağınız yada fazla koyacağınız herşey size ekstra tatilde vakit kaybı yaratacak duruma gelir. Direk olarak dikkat edilmesi gereken durum ise kıyafetleriniz az ama kullanılabilir olmasıdır. Örnek verecek olursak bir kış tatili yapacak iseniz valize gereksiz bir kullanım sağlayacak ikinci bir mont koymak yerine ikinci bir kazak koymanız sizin avantajınız olacaktır. Yani ihtiyaç dışı fazla kıyafet sizi oldukça yoracaktır. Kıyafet durumlarında ise en azından birbirine benzemeyen kolay yıkanabilir ve kurutulabilir kıyafetleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örneğin yaz tatiline çıkacaksınız ve 3 adet beyaz gömlek alacağınıza 3 adet farklı renklerde gömlekler tercih etmeniz tatil sırasında gezeceğiniz yerlerde istediğiniz kombini yaparak kendinizi daha mutlu ve rahat hissedebileceğiniz durum yaratmış olursunuz. Bu şekilde yanınıza alacağınız diğer kıyafetleride farklı renk seçenekleri ile valiz hazırladığınız taktirde rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Kişisel olarak iç çamaşırı tatilde kalacağınız güne oranlarsanız ne eksik nede fazla iç çamaşırı almış olursunuz. Örneğin 3 tane beyaz gömlek almak yerine, 3’ü de farklı renkler de olan gömlekleri tercih edin. Ya da farklı kombinlerle de şık görünmenizi sağlayacak olan beyaz renkte tişört veya bluzlar da alabilirsiniz. Böylece aynı bluzları başka kıyafetlerle de kombinleyebilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerinizin yanında iç çamaşırlarınızı da unutmamalısınız.

El Çantası

Valiz içine koyulması gereken en önemli eşyaların başında gelir. El çantası sizin tatilde geçireceğiniz kişisel gezmelerde rahat kullanım olanı sağlamaktadır. Örnek verecek olursak fotoğraf makinesi, anahtarlık, cüzdan, ilaç, şarj cihazı, kulaklık vb. özel eşyalarınızı yerleştirip büyük bir çanta taşıyacağınıza günlük kullanım sağlayabilecek bir el çantası sizin işinizi görecektir.

Plaj Havlusu

Tatil planı içerisinde tatilinizi yapacağınız bölgeye göre plaj havlusu önemli bir detaydır. Aman canım oradan alırım diyeceğiniz her şey size zaman kaybı yaratacağından dolayı kesinlikle valiz hazırlarken plaj havlusu olması gerekmektedir. Sağlık açısından da bireysel bir havlunuzun olması çok önem bir konudur.

Mayo ve Bikini

Sadece denize girmek için değil güneş enerjisinden yararlanmak adına yanınıza tercihe göre mayo veya bikini şarttır. Aynı zamanda farklı renk ve model seçeneklerini tatil planınıza göre uyarladığınızda kullanımı rahat bir tatil geçirmiş olacaksınız.

Ayakkabı

Tatil planı içerisinde en fazla kafa karıştıran durum ise Tatile Giderken Hangi Ayakkabıyı Almalıyım? kaç çift ayakkabı alacağını direk olarak tatil planı içerisinde belirlemeniz gerekmektedir. Ağır ve gündelik gezintinizde sizi yoracak seçimler olması tatilinizin keyfini bozmaya neden olabilir. Rahat kullanım sağlayabilecek 3 çift ayakkabı sizin iyi bir tatil geçirmenizi sağlayabilir.

Fotoğraf Makinesi

Günümüz teknolojisinde tatil valizi hazırlarken genellikle fotoğraf makinesi çok fazla tercih eden kişiler kalmadı. Telefonumuz ile her işlevi kolay ve kısa bir zamanda zahmetsiz bir şekilde halledebiliyoruz. Fakat tatilinizi geçireceğiniz bölgeye göre doğal güzellikler ve manzaraları bir ömür boyu kaliteli bir görünüm içerisinde tutmak istiyorsanız fotoğraf makinesi kesinlikle şarttır. Gittiğiniz tarihi yerler, muazzam deniz manzarası veya koy çekimlerinde sizi mutlu edecek bir dost olarak görebilirsiniz.

Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü valiz hazırlığında önemli bir yere sahip. Hatta iki (2) adet güneş gözlüğü çok daha iyi olacaktır. Tatilde en fazla kaybolan eşyaların başında gelmektedir. Villa Yurdu olarak göz sağlığının önemini vurgulamak isteriz. Güneş gözlüklerinin kaliteli olması göz sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken önemli bir detaydır.

Şarj Aleti ve Powerbank

Tatilinizde iletişim ağı konusunda da eksik bir durum söz konusu olmamak adına her ihtimale karşı 2 (iki) adet şarj aleti ve 1 (bir) adet Powerbank şarttır. Tabi ki şarj cihazının yanında evrensel şarj adaptörü bulundurmanız sizin için avantaj olacaktır. Genellikle tatil villaları içerisinde farklı standartlarda da priz seçenekleri mümkündür.

Laptop

Günümüzde en fazla tercih edilen bir valiz içerisinde olmazsa olmaz elektronik aletimizin başında laptop gelir. Gezeceğiniz yerlerin fotoğrafları çektikten sonra düzenleyebileceğiniz bir fırsat sunmuş olursunuz. Aynı zamanda avantaj olarak ise iş takibi yapabilme opsiyonunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Kişisel Bakım Ürünleri

Valiz hazırlığında öncelik verilen en önemli şeylerin içerisinde kesinlikle kişisel bakım yer almaktadır. Her bireyin kendine ait bir vücut indexsi vardır. Kesinlikle tatil planı içerisinde yer alan bireylerin kişisel bakım ürünlerini tek bir çanta içerisinde bulundurması zorunludur. Aynı zamanda yaz aylarında bol su tüketimi gerçekleştirdiğimiz taktirde terleme olanağımız hem sıcak hem nem hemde su oranımız ile bağdaştığından ötürü kesinlikle kişisel bakım durumumuza dikkat edilmesi gerekmektedir. Bireysel olarak valiz hazırlanırken kişiye göre ufak bir hazırlık şarttır.

Güneş Kremi

Güneşin direk olarak deri üzerine yansıması cilt ile alakalı sorunlara yol açabilir. Özellikle hassas tene sahip olan bireylerin bu konu hakkında bilinçli olması gerekmektedir. Nasılsa gittiğim yerden alırım diyeceğiniz her şey size zaman kaybına yol açacaktır. Aynı zamanda kullandığınız markanın gideceğiz bölgede olmaması da bir sorun haline gelebilir. Bununla beraberinde UV ışınlarına fazla maruz kalmamak adına cilt rahatsızlıklarına yol açılmaması sağlığınızı korumak açısından önemli bir unsurdur. Güneş kremi seçiminizi cildinize göre eğer ki hassas bir cilde sahipseniz doktor veya bir eczane önermesi ile kullanım sağlanılmalıdır.

Dış fırçası ve Macun

Ağız sağlığının insan yaşamında önemli bir yere sahiptir. Tatile çıkarken de tatil için hazırlanmış kişisel bakım ürünlerini seçmeniz size valiz içerisinde yer kazandıracaktır. Aynı zamanda el çantası içerisine de sığacak boyutta olacağı için gündelik gezintilerinizde sizi çok daha rahat bir imkan sağlamış olacaktır.

Tek Kullanımlık Yağmurluk

Mevsim kıyafetleri arasında kesinlikle tek kullanımlık yağmurluk olması gerekmektedir. Gideceğiniz tatil bölgesinin kalacağınız zaman çizelgesindeki hava durumunu kontrol ederek bu duruma kesinlik getirebilirsiniz. Fakat her duruma karşılık valiz hazırlarken tek kullanımlık yağmurluk olması sizin avantajınız olacaktır.

Villa Yurdu olarak Valiz Nasıl Hazırlanır? konusunda sizlere genel bir bilgilendirme yapmak istedik. Kendi ihtiyaçlarınıza göre valiz hazırlamasına devam edebilirsiniz.

Villa Yurdu sevdikleriniz veya çiftlerin avantajlı ve güzel bir tatil geçirmeniz adına Villa Yurdu’nun Kiralık Villalar adresi üzerinden size en uygun kiralık villaları belirleyerek rezervasyon yapabilirsiniz.

Şimdiden iyi tatiller dileriz.

WhatsApp Şimdi Ara