Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Bu bölümde villa kiralama sistemiyle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını sizin için derledik. Aşağıdaki listede yer almayan sorularınız için bize 0 543 266 60 60 no.lu telefondan veya info@villayurdu.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

 

REZERVASYON İÇİN SİZE NASIL ULAŞABİLİRİZ?

Web sitemizde beğenmiş olduğunuz tatil villasını kiralamak amacıyla tatil danışmanlarımıza 3 farklı yöntemle ulaşabilirsiniz.Bunlar;

1- Telefon ile rezervasyon: Web sitemizin ana sayfa sağ üst köşesindeki sabit hat ve whatsapp destek numaramız üzerinden mesai saatleri içinde tatil danışmanlarımızı arayarak kiralık tatil villaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.En etkili iletişim şekli konuşmak olduğundan şirketimizin siz değerli misafirlerimize öncelikli tavsiyesi telefonla görüşerek rezervasyon işlemine yön vermenizdir.

2- Canlı Destek sistemi üzerinden yazışma yolu ile rezervasyon: Web sitemizin ana sayfa sağ alt köşesinde yer alan canlı destek butonuna tıklayarak online tatil danışmanlarından kiralık tatil villaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Mesai saatleri dışında canlı destek sistemi üzerinden iletişim bilgilerinizi ve notlarınızı iletmeniz durumunda, tatil danışmanlarımız takip eden ilk iş gününde sizlerle iletişime geçerek rezervasyon süreci ve kiralık tatil villaları hakkında bilgi verip tatil planlamanıza yardımcı olacaktır.

3- Whatsapp destek hattı üzerinden yazışma yolu ile rezervasyon: Web sitemizin ana sayfa sağ üst köşesinde yer alan Whatsapp destek hattı üzerinden dilediğiniz zaman anlık olarak tatil danışmanlarımıza ulaşabilir, kiralık tatil villaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Mesai saatlerimiz dışında Whatsapp hattımızın sorularınızı cevaplama süresi esnektir.

NASIL REZERVASYON YAPABİLİRİZ?

Web sitemizde beğenmiş olduğunuz villanın detay sayfasında yer alan hızlı rezervasyon menüsünden gerekli bilgileri (Giriş Tarihi,Çıkış Tarihi,Konaklama Yapacak Kişi Sayısı) girip ''Rezervasyon Oluştur'' butonuna bastığınızda açılan sayfaya kişisel bilgilerinizi, varsa notlarınızı, ödeme metodunuzu belirterek tatil danışmanlarımıza Rezervasyon talebinizi iletmiş olursunuz.Talebinizin ulaştığı tatil danışmanımız villanın müsaitliğini rezervasyon öncesinde son kez teyit ederek tarafınıza onay maili gönderir. Onay maili, havale ile ödeme metodunu seçmeniz durumunda şirketimizin banka hesap bilgilerini içerir, kredi kartı ile ödeme metodunu seçmeniz durumunda ise güvenli ödeme sayfasına yönlendirir.Son olarak ödeme işlemini tamamlanmasını takiben tarafınıza Rezervasyon Belgesi gönderilerek süreç tamamlanır.

 

VİLLADA KAÇ KİŞİ KONAKLAYABİLİRİZ?

Villada konaklayabilecek maksimum kişi sayısı ilgili villanın detay sayfasında belirtilmiştir. Konaklayacak kişi sayısına 3 yaş ve üzeri çocuklar da dahil edilmektedir. Villada bulunan malzemeler (yataklar,mutfak malzemeleri,havlular) maksimum konaklama kapasitesine göre temin edilmiştir. Villada bulunan çekyat ve açılır kapanır koltuklarda konaklama imkanı varsa ev sahibinden onay alma koşulu ile kapasite arttırılabilir. Maksimum konaklama kapasitenin aşılması durumunda kiralama sözleşmesi feshedilebilir veya ev sahibi kiralama süresi tamamlanmadan misafiri villadan çıkarabilir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için tatil planı yaptığınız kişi sayısına uygun konaklama kapasitesi olan villaları tercih etmenizi öneriyoruz.

BELİRTİLEN FİYATLAR KİŞİBAŞI FİYATLAR MI?

Web sitemizde belirtilen villa fiyatları maksimum konaklama kapasitesine göre belirlenmiştir.Kişi sayısına göre kiralama bedeli değişmemektedir.
Örneğin; 4 kişi konaklama kapasiteli bir villanın haftalık kira bedeli 2.000 TL olarak belirtilmişse bu rakam 4 kişinin toplam ödeyeceği tutarı ifade etmektedir. (Basit matematik hesabı ile 4 x 500TL , Kişi başı 500 TL)
Konaklama kapasitesinden daha az kişi ile konaklamanız villa kiralama bedeli üzerinde indirim hakkı oluşturmamaktadır.

VİLLALARA GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATLERİ NEDİR?

Villalarımızın giriş saati 16:00, çıkış saati 10:00 olup misafirlerimizin bu saatlere uymasını önemle rica ediyoruz. Çıkış saati (10:00) ile giriş saati (16:00) arasındaki sürede villalarımızın haftalık detaylı temizliği yapılarak bir sonraki misafir için hazırlanmaktadır. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER NELERDİR?

Fiyata dahil olan hizmetler villa detay sayfasında ayrıca belirtilmiş olup aşağıdaki gibidir;

 • Elektrik Kullanımı
 • Su Kullanımı
 • İnternet Kullanımı
 • Tüpgaz Kullanımı
 • Havuz ve Bahçe bakımı
 • Maksimum Konaklama Kapasitesi Sayısında Temiz Havlu ve Çarşaf 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER NELERDİR?

Fiyata dahil olmayan hizmetler aşağıdaki gibidir;

 • Ara Temizlik Hizmeti 
 • Yemek Hizmeti
 • Uçak Bileti ve Transfer Hizmeti
 • Bebek veya Yaşlı Bakım Görevlisi Hizmeti
 • Tekne Turu hizmeti

 

Not: Fiyata dahil olmayan hizmetlerin tamamı ücreti karşılığında satın alınabilir. İlgili hizmetleri satın almak istediğinizi 1 gün öncesinden tatil danışmanlarımıza iletmeniz durumunda anlaşmalı firmalarımızdan hizmet almanız için aracılık ederek sizlere yardımcı olacaktır.

VİLLAYA GELİRKEN YANIMIZDA HANGİ EŞYALARI GETİRMELİYİZ?

Tüm tatil villalarımızda maksimum konaklama kapasitesine uygun yatak, banyo havluları, beyaz eşya, mutfak gereçleri (kaşık,çatal,bıçak,tencere,tava vb.) bulunmaktadır.

Kişisel sayılabilecek plaj havlusu, terlik, tuvalet kağıdı,sıvı sabun vb. eşyalarınızı gelirken yanınızda getirmenizi öneririz.

VİLLA TEMİZLİĞİ VE HAVUZ BAKIMI NASIL YAPILIYOR?

Villalarımıza misafir girişinden önce detaylı şekilde temizlik yapılmakta olup bu hizmet ücrete tabi değildir. 
1 Haftadan uzun süreli konaklamalarda, konaklamanın 7. gününde yapılacak olan ara temizlik hizmeti ücrete tabi değildir.
1 Haftadan kısa süreli konaklamalarda villa sahibi tarafından ekstra temizlik ücreti talep edilebilir.

Villalarımızın havuz bakımı günlük olarak teknik personeller tarafından yapılmaktadır. Havuz suyu günlük değişiminin, hem maliyet hem de zaman açısından mümkün olmadığı gerçeği, sağlık ve hijyen açısından günlük havuz bakımını önemli hale getirir. Misafirlerimizin havuz bakımının yapılmasını istemediği durumlarda dahi günlük olarak bu rutinin gerçekleşmesi gerekmektedir. 

VİLLA İLE İLGİLİ TEKNİK SORUNLARDA NE YAPMALIYIZ?

Konaklayacağınız tatil villasına giriş yapmadan önce villa sahibi veya teknik ekip tarafından evdeki elektronik ve mekanik eşyaların kontrolü sağlanmaktadır.Çeşitli sebeplerden dolayı (elektrik kesintisi , su kesintisi , hor kullanım vs.) evde teknik bir arıza meydana gelmesi durumunda,herhangi bir müdahalede bulunmadan,villanın teknik personeline veya tatil danışmanlarımıza bilgi verilmesi konusunu önemle rica ederiz. Teknik ekibe haber verilmeden yapılan müdahaleler sonucunda ortaya çıkan zarar misafirin sorumluluğundadır.

WhatsApp Şimdi Ara